четверг, 5 апреля 2018 г.

Всеукраїнська науково-практична конференція у Запоріжжі, практичний досвіт «Джерела»




3-4 квітня 2018 року Департаментом освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації та комунальним закладом «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради за підтримки Благодійного фонду Порошенка, Міністерства освіти і науки України була проведена Всеукраїнська науково-практична конференція «Досвід та перспективи розвитку інклюзивної освіти в Україні: регіональний аспект».
     
Свій досвід представили керівники закладів освіти, фахівці інклюзивно-ресурсних центрів, представники органів державної влади та місцевого самоврядування, представники вищих навчальних закладів усіх рівнів та громадських організацій, науковці, науково-педагогічні та педагогічні працівники Запорізької області та інших регіонів України.
Перша частина конференції була означена Пленарним засіданням у приміщенні Запорізької обласної державної  адміністрації, привітання президента Благодійного Фонду Порошенка  Марини Анатоліївни  Порошенко, голови Запорізької обласної державної адміністрації Бриля Костянтина Івановича, директора Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації Озерової Тетяни Ярославівни  та інших управлінців та фахівців даної галузі.

В рамках конференції о 15.00 на базі комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради було розпочато І етап Освітнього марафону «Без бар’єрів» за участю науковців та педагогів-практиків. Стартувало 10 науково-практичних заходів: майстер-класів, воркшопів, презентацій досвіду тощо, на яких було розкрито питання розвитку інклюзивної освіти в Україні, впровадження сучасних технологій навчання та виховання дітей з особливими потребами, а також питання професійного розвитку педагогів в умовах реалізації інклюзивного навчання.
       Активну участь та свій практичний досвід у роботі з особливими дітьми у практичній частині конференції було представлено педагогами КЗ «ЗСЗШІ «Джерело» ЗОР. Увага учасників була спрямована на розкриття психофізіологічних особливостей дітей з ураженням слуху, на особливості та ефективність взаємодії педагога та батьків із вадами слуху. Також колеги отримали практичні рекомендації: «Пам’ятка для батьків дітей із кохлеарним імплантом з навчання  чути у початковий період» та «Головні правила навчання дитини  з  порушенням слуху».
      Дякуємо організаторам та учасникам за плідну співпрацю! До нових зустрічей!


Обухова Н.О.,
педагог-дефектолог



КЗ "ЗСЗШІ"Джерело"ЗОР - учасник Всеукраїнського дитячого архітектурного фестивалю від LEGO Foundation

Сучасна освіта має за мету перетворити навчання на пошуковий процес через гру. Учні мають навчатися через гру розвивати критичне мислення, ...